Quote:
Originally Posted by SuchFriendsAreDangerous
"Am I not worth at least $5-7 to eat today?"
|
Quote:
Originally Posted by EVOLghost
5So I just buy a clif bar and a liter of water
|
$18 will buy me 3lbs of almonds at Costco. 3lbs = 48oz
whenever i leave the house i throw a small bag in the truck
1oz almonds (about 23 almonds), nutrition:
14g good fat
6g carbs
6g protein (= 1 egg, but not as perfect)
plus: potassium, calcium, iron
for the cost of: $0.375
bwaaaahaaaa haaa haaaa
you guys…
save your money for real food! EAT MORE LOBSTER.